News & Events

Nijerya Devlet Heyetinden BBS Teknolojiye Ziyaret !

BBS Bilişim Teknolojileri olarak siber güvenlik alanındaki çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Özellikle pandemi döneminde dijital dünyada artan siber saldırılar yeni gereksinimleri doğurmuştur. Bu dönemde devletlere yapılan siber saldırılar artmıştır. Bununla birlikte firmalara gönderilen ransomware (fidye yazılım) saldırıları da hız kazanmıştır. Bu doğrultuda BBS Bilişim Teknolojileri yeni teknolojiler üreterek bu saldırıların önünü kesmeyi hedeflemektedir.

Bu hafta Nijerya’dan gelen misafirlerimizi ağırladık. Nijerya Emniyet Genel Müdürlüğü siber güvenlikten sorumlu Emniyet Müdürü Mr. Bello ve ekibi bizlerle idi. Mr. Bello ve ekibi ile dolu dolu iki toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantılarda Nijerya’nın siber güvenlik konusundaki eksik ve zafiyetlerinden bahsedildi. Mr. Bello, bu konuda kendilerinin beklenti ve isteklerini dile getirdi.

BBS Bilişim Teknolojileri olarak siber güvenlik alanında Dubai’de ödül aldığımız Dünya’da bir ilk olan “Veri Tabansız” çalışan “Atagüç” ürünümüzün sunumunu yaptık. Bununla birlikte anında fix özelliği ile yine Dünya’da tek olan “Vortex Secure” siber güvenlik yazılımımızın sunumu gerçekleştirildi.

Mr. Bello; “Böyle teknolojileri kendi ülkemde değerlendirmek istiyorum. Siber saldırılar herkesin olduğu gibi bizimde büyük problemimiz. Bu konuda BBS Bilişim Teknolojileri ile ortak iş birliklerine açık olduğumuzu söylemek istiyorum.” Açıklamalarında bulundu.

BBS Bilişim Teknolojileri olarak Mr. Bello ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Kısa zamanda güzel haberler vereceğimizi bildirmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.